Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 18/07/2022

Debata: „Młodzi przedsiębiorcy: od talentu do dobrze prosperującego biznesu”

Przedsiębiorczość młodzieży jest jedną z kluczowych odpowiedzi na zatrudnienie młodzieży oraz stymulatorem innowacyjności i konkurencyjności gospodarki europejskiej. Kraje UE proponują różne inicjatywy i programy, aby pomóc młodym ludziom w tworzeniu przedsiębiorstw, począwszy od kształcenia i szkolenia w zakresie przedsiębiorczości; informacje, porady, coaching; wsparcie finansowe; oraz infrastrukturę, w tym inkubatory i sieci młodych przedsiębiorców. Bardzo obiecującym rozwiązaniem wydaje się wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności przedsiębiorczych od najmłodszych lat.

Promowanie rozwoju przedsiębiorczości leży u podstaw ducha, misji i pracy SMEunited. Poprzez tę debatę chcemy przyczynić się do zaprezentowania najlepszych praktyk w całej Europie. Chcemy lepiej zrozumieć, co nasi członkowie, organizacje MŚP na poziomie krajowym, inicjują we współpracy z instytucjami edukacyjnymi, aby odkrywać i promować utalentowanych przedsiębiorców oraz wspierać ich w ich drodze do tworzenia udanych firm. Przekażemy te doświadczenia europejskim decydentom i specjalistom zajmującym się edukacją, aby wspólnie stworzyć odpowiednie środowisko i ścieżki zachęcające naszych młodych ludzi do zostania odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami.

SMEunited organizuje tę debatę w kontekście Europejskiego Roku Młodzieży i jego corocznego tematu „Młodzież i wykwalifikowana siła robocza”.

Informacje: 15 września 2022 /14:30 - 16:30 / Osobiście lub online - prosimy o zaznaczenie w komentarzach

Oryginalny artykuł z formularzem zgłoszeniowym do debaty

Młodzież i wykwalifikowana siła robocza - Temat roczny SMEunited 2022

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018