Bankier.pl: Kongres Przedsiębiorczości: Sytuacji finansów nie poprawi podwyżka VAT

„Sytuację finansów publicznych w Polsce można poprawić poprzez ograniczenie wydatków i ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej, a nie tylko przez podnoszenie podatków – mówili na piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele Kongresu Przedsiębiorczości.” – czytamy na portalu bankier.pl.

„Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej Agnieszka Durlik-Khouri mówiła na konferencji, że przedsiębiorcy w Polsce oczekują podjęcia przez rząd działań dążących do obniżenia długu publicznego. „(Oczekują) zbudowania odpowiedniego systemu legislacyjnego tak, aby ta nieodpowiedzialna polityka został zatrzymana. Podwyżka podatku VAT do niczego nie prowadzi. Naszym zdaniem powinniśmy działać po stronie wydatkowej” – zaznaczyła.”

„W lipcu 2008 roku siedem organizacji przedsiębiorców utworzyło Kongres Przedsiębiorczości. Jego celem jest współpraca z rządem i komisjami sejmowymi. W skład Kongresu wchodzą: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Amerykańska Izba Handlowa, Polska Rada Biznesu oraz Związek Rzemiosła Polskiego. W ramach Kongresu przedsiębiorcy mają zabiegać o nowe rozwiązania i konieczne zmiany w najważniejszych kwestiach społeczno-gospodarczych, ważnych z punktu widzenia optymalnych warunków dla rozwoju polskiej gospodarki.”

Więcej: bankier.pl
01.10.2010