Ambitni warszawiacy dostali dotacje na własny biznes

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Prorektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. dr hab. Witold Bielecki wręczyli czeki o wartości 3,56 mln zł uczestnikom projektu „Warszawa stolicą ambitnego biznesu”. Środki te zasilą 72 ambitnych mieszkańców Warszawy w założeniu i prowadzeniu własnych firm. Beneficjent m.st. Warszawa środki dla nowych przedsiębiorców pozyskał dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

W uroczystości, która odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych uczestniczyła Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora MJWPU.

– Realizacja projektu „Warszawa stolicą ambitnego biznesu” to część naszej polityki wspierającej przedsiębiorczość w stolicy. Miesiąc temu wręczyliśmy czeki 16 osobom powyżej 50 roku życia, na łączną wartość ponad 600 tys. zł, a dzisiaj łącznie wręczamy Państwu aż 3,5 mln zł – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

– Dzięki projektom realizowanym w ramach Działania 6.2 Promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia możliwe jest danie szansy ludziom, którzy mają ciekawy pomysł na własną firmę i nie boją się go wcielić w życie. Szacuje się, że powstanie ok. 2500 nowych podmiotów gospodarczych na Mazowszu. Według aktualnej statystyki 98% podmiotów na Mazowszu to podmioty prywatne, w tym 72% to osoby fizyczne, a 95% mikroprzedsiębiorstwa, 50,8% podmiotów funkcjonuje w Warszawie – podsumowała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki.

Projektowanie, produkcja i sprzedaż ekwipunku outdoorowego, mobilna kawiarnia, internetowa kancelaria prawna, konstruowanie nosidełek do noszenia dzieci i profesjonalne projektowanie terenów zieleni to tylko niektóre firmy, które zostały założone dzięki projektowi „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu”. Celem projektu jest wzrost liczby uruchomionych działalności gospodarczych na terenie Warszawy, upowszechnienie wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród warszawiaków.

W ramach projektu „Warszawa stolicą ambitnego biznesu” prowadzone są także 2 punkty informacyjne w Urzędach Dzielnic Śródmieście i Ursynów, w których można zasięgnąć nieodpłatnych konsultacji oraz porad biznesowych z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od początku funkcjonowania punktów, z ich usług skorzystało już ponad 1500 mieszkańców Warszawy.

Więcej: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (LINK)