Ambiente: Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

„W dniach 3-5 grudnia bieżącego roku jeden z pawilonów wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w okazałą galerię sztuki i rękodzieła, już po raz siódmy w magicznej, przedświątecznej atmosferze artyści z Polski i zagranicy zaprezentują swoją twórczość i propozycje gwiazdkowych prezentów, Organizowany przez MTP Festiwal to miejsce, w którym piękno przybiera postać unikatowych bibelotów, wspaniałego rękodzieła i ozdób” – czytamy w Extra Galicji.

„Przedświąteczny nastrój ma zapach bożonarodzeniowego piernika, a zmysły dostają potężny zastrzyk emocji i wrażeń. To unikatowa galeria rękodzieła i sztuki użytkowej, w ramach, której swoją twórczość prezentują i sprzedają zarówno absolwenci i studenci Akademii Sztuk Pięknych, artyści ludowi, regionalni rzemieślnicy, jak i utalentowani amatorzy. Na Festiwalu można podziwiać malarstwo, rzeźbę, grafikę, fotografię, tkaninę artystyczną, ceramikę biżuterię, torebki, ubrania, sztukę użytkową, rękodzieło ludowe i ozdoby świąteczne – a wszystko to wykonane w różnorodnych technikach i z różnych materiałów.”

„Festiwal to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym magiczna, przedświąteczna atmosfera odgrywa równie ważną rolę, co piękno prezentowanych przedmiotów. To przestrzeń, w której rękodzielnicy mogą zaprezentować i sprzedawać unikatowe, znane dotąd jedynie w wąskich kręgach prace. To także okazja do pokazania i spopularyzowania mato znanych technik plastycznych, ludowych ozdób czy najpiękniejszych elementów kultury danego regionu. Niepowtarzalny, przyjazny artystom i publiczności nastrój towarzyszący ekspozycji sprawia, że impreza przyciąga tłumy zwiedzających. W ubiegłym roku Festiwal odwiedziło blisko 13 tyś. osób i niemal każdy wychodził z mniejszymi lub większymi zakupami. To również okazja do wymiany opinii i nawiązania nowych kontaktów biznesowych i artystycznych. Oprócz osób prywatnych, festiwal chętnie odwiedzają bowiem właściciele galerii i sklepów oraz przedstawiciele działów marketingu i branży reklamowej z kraju i zagranicy Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Związku Polskich Artystów Plastyków.”

01.11.2010