Ambasada RP w Wiedniu dziękuje Prezesowi ZRP za merytoryczny wkład w konferencję

 

Pierwszy Radca Ambasady RP w Wiedniu Jerzy Jędrzejewski podziękował Prezesowi Związku Rzemiosła Polskiego Jerzemu Bartnikowi za merytoryczny wkład w konferencję, która 4 listopada odbyła się w Wiedniu.


Prezes ZRP podczas wystąpienia zaprezentował struktury organizacyjne rzemiosła w Polsce, przybliżył role rzemiosła w rozwoju gospodarki, zabezpieczania potrzeb rynku pracy i edukacji. Zapowiedział również kontynuowanie współpracy z Margarete Kriz-Zwittkowits, prezydentem Austriackiego Związku Rzemiosła, przy realizacji projektów gospodarczych w 2014 roku.


Prezes Jerzy bartnik spotkał się także z grupa przedsiębiorców polskiego pochodzenia, był gościem specjalnym Ambasady RP w Wiedniu.


Ambasador Artur Lorkowski mówił o atrakcyjności Polski dla austriackich podmiotów gospodarczych. Dodał, że największym kapitałem Polski są ludzie – doskonale wykształceni, wysoce zmotywowani, nastawieni na sukces, zaradni oraz przedsiębiorczy.


Organizatorami konferencji były: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu, Austriacki Związek Rzemiosła oraz Austriacki Związek Współpracy Przygranicznej.
Informacje z konferencji wraz ze zdjęciami:
LINK