Życie Bytomskie: Młodzi rzemieślnicy pochwalili się swoim wielkim talentem

„Uczniowie Zespołu Szkół Rzemieślniczo-Usługowych przy ulicy Łagiewnickiej dowiedli, że mimo młodego wieku mają ogromne umiejętności.” – czytamy w Życiu Bytomskim.

„Zgodnie z wieloletnią tradycją placówka kształcąca przyszłych cukierników, kucharzy oraz fryzjerów zorganizowała pokaz dla zaproszonych gości. W przeszłości imprezy takie odbywały się w szkole. Zainteresowanie nimi było jednak tak duże, że postanowiono wynająć pomieszczenia Bytomskiego Centrum Kultury. Tam właśnie w zeszłą środę zaproszono bytomskich przedsiębiorców i rzemieślników, właścicieli firm oraz władze miasta i przedstawicieli kuratorium oświaty.”

„Uczniowie łagiewnickiej placówki spisali się świetnie. Na scenie BCK w rytmach muzyki prezentowały się modelki uczesane w oryginalny sposób przez dziewczyny kształcące się na fryzjerki. Część fryzur była na tyle wymyślna i finezyjna, że na ich przygotowanie potrzeba było kilku godzin wytężonej pracy Popis dali też przyszli piekarze i cukiernicy. Na specjalnych stoiskach wystawiono wykonane przez nich w artystyczny sposób rogale, chatki, a także chleby. Cukiernicy natomiast upiekli i pięknie ozdobili kolorowym lukrem oraz marcepanem efektowne torty i ciasta.”

Więcej: Życie Bytomskie
29.03.2010