ZUS przez internet

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Każdy ubezpieczony, czy to przedsiębiorca, czy pracownik może załatwić sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu.

Korzystając z portalu pue.zus.pl można nie tylko uzyskać informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzić wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także złożyć i odebrać niezbędne dokumenty oraz rozliczycie składki (ePłatnik).

Profil PUE można o spersonalizować zgodnie ze swoimi potrzebami. Dla każdej grupy klientów przygotowano specjalny panel ułatwiający załatwienie specyficznych dla nich spraw. Między innymi:
Dla ubezpieczonych:
•    stan konta ubezpieczonego,
•    informacje o ubezpieczeniach, do których go zgłoszono, i podstawach wymiaru składek, wykazanych w dokumentach rozliczeniowych złożonych przez pracodawcę,
•    kalkulator emerytalny, który wyliczy prognozowaną emeryturę.
Dla płatników:
•    należne składki i wpłaty,
•    informacje o osobach zgłoszonych do ubezpieczeń.
Dla przedsiębiorców przeznaczono także aplikację ePłatnik (internetowy odpowiednik programu Płatnik), dzięki której przez portal pue.zus.pl można m.in. zgłosić osoby do ubezpieczeń i rozliczyć składki.

Więcej: LINK