Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 30/05/2008

ZRP o projekcie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Prezentujemy Związku Rzemiosła Polskiego do projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w którym proponuje się poszerzenie zakresu zwolnień od podatku dochodowego, m.in. o bony, talony finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Związek popiera kierunek rozwiązań zaproponowanych w przygotowanej nowelizacji ustawy, które zmierzają do poszerzenia zakresu zwolnień od podatku - rzeczowych świadczeń finansowanych z funduszu socjalnego, w tym mających na celu przede wszystkim uproszczenie form tych świadczeń, z zachowaniem uprawnień do zwolnień podatkowych. Zdaniem ZRP dotychczasowe ograniczenia w tym zakresie były nieżyciowe i prowadziły często do niepotrzebnego angażowania pracodawców w organizowanie zakupu różnych towarów przekazywanych pracownikom jako świadczenia okolicznościowe, zamiast zastąpienia ich przyznaniem o określonej wartości bonu (talonu) towarowego, czy umożliwienie dokonania zakupu przez samego pracownika.

Szczegóły w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018