Zmiany w uldze rehabilitacyjnej

Znowelizowana ustawa o podatku dochodowym pozwoli większej grupie osób skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej – informuje resort finansów. Zwiększono do 10 080 zł limit dochodu osoby niepełnosprawnej będącej na utrzymaniu podatnika (z 9 120 zł). Do dochodów osoby niepełnosprawnej pozostającej na utrzymaniu podatnika nie są wliczane alimenty na dzieci.
 
Nowelizacja* zwiększyła limit dochodu osoby niepełnosprawnej będącej na utrzymaniu podatnika, który ma prawo do odliczenia od swojego dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne osoby niepełnosprawnej do 10 080 zł (z 9 120 zł).
Dodatkowo w nowych przepisach wskazano, że do dochodów osoby niepełnosprawnej, która pozostaje na utrzymaniu podatnika, nie są wliczane alimenty na rzecz dzieci. Wcześniej alimenty stanowiły składnik dochodów, co dla wielu osób oznaczało przekroczenie limitu i tym samym pozbawiało ich możliwości skorzystania z ulgi.
 
Zmiany w ustawie nie pozbawiają rodzin osób niepełnosprawnych możliwości odliczenia wydatków na ich utrzymanie. Spowodują, że z ulgi tej będzie mogło skorzystać więcej podatników niż dotychczas.

.Więcej: LINK