Zapraszamy na Konferencję prasową związaną z wydarzeniem „Świętomięs Polski”

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego 24 czerwca odbędzie się konferencja prasowa poświęcona III edycji wydarzenia „Świętomięs Polski”Tematem spotkania jest cykliczna impreza, organizowana w róznych regionach kraju.  W tym roku „Świętomięs Polski ” odbędzie sie w Gdańsku w dniach10-11 sierpnia podczas Jarmarku św. Dominika. Dwie poprzednie edycje odbyły się w Poznaniu i w Chorzowie. Kazdą z nich odwiedziły tłumy mieszkańców.

Impreza nie ma charakteru komercyjnego, a jej głównym celem jest propagowanie idei zdrowego żywienia. Wydarzenie jest organizowane w formie festynu plenerowego, podczas którego prowadzone są pokazy kulinarne, akcja edukacyjna, wystąpienia dietetyków i lekarzy weterynaryjnych. W specjalnie wydzielonych strefach prowadzone są pokazy, prezentacje i poradnictwo. Przygotowano także liczne atrakcje artystyczne i konkursy dla uczestników festynu.

Konferencja rozpocznie się o godz.10.30 w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie, ul. Miodowa 14, I piętro, sala im. A. Zawarczyńskiego.

 

Organizatorami wydarzenia są: Związek Rzemiosła Polskiego, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Pomorski Cech Rzeźników i Wędliniarzy. Partnerem oficjalnym są Międzynarodowe Targi Gdańskie.