Zapraszamy na Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira 2011

Przypominamy o tegorocznym Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira, który odbędzie się w Świebodzicach w dniach 13-15 maja 2011 roku.

Festiwal Targira to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą polskiego rzemiosła artystycznego. Swoje wyroby będą prezentować wytwórcy artystycznego szkła, biżuterii, ceramiki, kowalstwa artystycznego, torebek, odzieży artystycznej oraz zegarów.

Wydarzeniem Festiwalu Targira 2011 będzie wystawa twórczości Franciszka Wieganda, zwanego w środowisku zegarmistrzowskim „polskim Patkiem”. Na wystawie zaprezentowane zostaną wszystkie rodzaje zegarów, jakie wyszły spod ręki mistrza, a także elementy zegarów, które sam mistrz zaprojektował i wykonał.

Jedną z atrakcji Targiry 2011 będzie wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych Sudetów ze zbiorów Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania z Wrocławia.

Nowością tegorocznego Festiwalu będzie niewątpliwie Plenerowa Akademia Sztuki. Przed główną halą będą odbywały się zajęcia prowadzone przez artystów plastyków skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Akademię będą prowadzić artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa z Wrocławia.

Miłośnicy kamieni szlachetnych i ozdobnych będą mogli wziąć udział w seminarium pt. „Kamienie szlachetne i ozdobne w kulturze Sudetów i Karpat”. Prelegentami będą wybitni znawcy tematu: prof. dr hab. Michał Sachanbiński, członek Polskiej Akademii Nauk i rektor Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania z Wrocławia, prof. dr hab. Władimir Iwanowicz Pawliszyn, członek Ukraińskiej Akademii Nauk, dr Tomaš Ridkosil z Muzeum Czeskiego Raju w Turnovie oraz dr hab. Krzysztof Łobos z Wrocławia.

Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira 2011 objął patronatem honorowym Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. Wśród patronów medialnych imprezy jest miesięcznik Mała Firma.

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: LINK