XX Lubuskie Święto Chleba już w sierpniu

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia (22 i 23) zaplanowane są obchody XX Lubuskiego Święta Chleba w Bogdańcu. Organizatorzy zapraszają chętnych wystawców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonać do 17 sierpnia. Ilość miejsc wystawienniczych jest ograniczona. Decyduje data wpływu zgłoszenia.

Święto rzemieślników sztuki cukierniczej i piekarniczej organizowane jest przez Gminę Bogdaniec i dlatego ma swój niepowtarzalny charakter oraz urok. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. jest współorganizatorem drugiego dnia tego smakowitego święta.

W Lubuskim Święcie Chleba aktywnie uczestniczą młodzi czeladnicy, począwszy od uroczystej mszy świętej w kościele Parafialnym w Bogdańcu i w przemarszu wspólnie z przedstawicielami cechów regionu gorzowskiego.
W niedzielę 23 sierpnia w rzemieślniczej części lokalna społeczność będzie miała okazję zobaczyć jak wygląda wyzwolenie czeladników w zawodzie Piekarz i Cukiernik. Podczas ślubowania prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców Gorzowie Wlkp. Stanisław Koleśnik, dokonuje pasowania uczniów szablą, która jest najwyższym odznaczeniem rzemiosła polskiego.

Rzemieślnicy wystawiają swoje wyroby, gdzie każdy z odwiedzających ma możliwość zapoznać się z bogatą ofertą produktów piekarskich i cukierniczych. Wystawcy zgłaszają również swoje „flagowe” wyroby do konkursu piekarniczo-cukierniczego. W ręce laureata trafia puchar.
Więcej: LINK