XVII Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W Pałacu Chodkiewiczów odbyło się 18 listopada XVII Ogólnopolskie Forum Gospodarcze MŚP. Hasło tegorocznej edycji to „Finanse i innowacyjność w rozwoju MŚP – potrzeby inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw oraz źródła ich finansowania”.

Gośćmi Forum byli m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński, wiceminister gospodarki Rafał Baniak oraz zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Województwa Mazowieckiego Tomasz Waźbiński. Wspólnie wręczyli oni nagrody „Lider Przedsiębiorczości” wyróżnionym przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw przedstawicielom rzemiosła, handlu i przedsiębiorczości.

W ramach konferencji, oprócz sesji plenarnej odbyły się następujące warsztaty dla MŚP:
– Innowacyjność MŚP – rozwiązania wspomagające pracę MŚP (m.in.: nowoczesne systemy zarządzania, budowa strategii firmy, zarządzanie relacjami z klientem, skuteczny marketing i promocja).
– Finansowanie MŚP – formy finansowania i inwestowania w rozwój MŚP (dotacje unijne, pożyczki i poręczenia, kredyty, leasing, factoring oraz alternatywne źródła pozyskiwania kapitału, min: fundusze venture capital, seed capital, Anioły Biznesu).
 
Warsztaty były prowadzone między innymi przez ekspertów i praktyków w dziedzinie wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach oraz wykwalifikowanych specjalistów z instytucji finansowych.
 
Forum organizowane jest przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Regionalna Instytucja Finansująca na Mazowszu) – od 2001 instytucję zaangażowaną w obsługę dotacji dla przedsiębiorców. Związek Rzemiosła Polskiego jest jednym ze współorganizatorów spotkania.

Więcej informacji: LINK