Wspólna akcja promocyjna ZUS i ZRP

Od 1 stycznia 2018 roku wprowadzony został nowy sposób rozliczania należności w ZUS, polegający na tym, że przedsiębiorca jednym przelewem, opłaca składki na wszystkie ubezpieczenia. Nie musi wskazywać w przelewie, jakie składki i za jaki okres je opłaca. Wpłata, która wpłynie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zostanie podzielona proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze. W związki z tym ZUS podjął stałą współpracę ze Związkiem Rzemiosła Polskiego i jego regionalnymi izbami w celu rozpropagowania wiedzy o wdrożonych zmianach i ewentualnych konsekwencjach, jakie mogą dosięgnąć przedsiębiorców jeśli się do nich nie dostosują. 

 

Dlatego też Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w szkoleniach pt.: „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 i 14 lutego w Oddziale ZUS w Radomiu. 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca również do odwiedzania serwisu You Tube, gdzie na kanale „Elektroniczny ZUS” znaleźć można niezbędne informacje o e-składce oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania.

 

Więcej: LINK