W sobotę Debata Trójstronna w TVP Info z udziałem Jerzego Bartnika

21 grudnia w TVP INFO odbędzie się ostatnie w tym roku wydanie programu Debata Trójstronna. Udział w debacie weźmie Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.

Z uwagi na charakter Świąt Bożego Narodzenia prowadząca program Joanna Osińska chce zainteresować widzów działaniami na rzecz rodziny. Zresztą, zgodnie z intencją rządu, właśnie mijający rok został zapowiedziany jako Rok Rodziny.

Będzie to, więc moment na podsumowanie tego, co istotnego udało się zapewnić rodzinom (urlop rodzicielski, niewielka waloryzacja progów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych, podwyższenie zasiłku rodzinnego na dziecko do 5-ciu lat, etc) i jakie oczekiwania czekają na spełnienie.

Wciąż wiele polskich rodzin dotyka wysokie bezrobocie, nie mają stałych umów o pracę , w związku z czym odcięci są od kredytów. Niepokojący jest też ciągle utrzymujący się negatywny trend w prognozach demograficznych, co w połączeniu z wysokim wskaźnikiem emigracji młodego pokolenia staje się problemem alarmującym.

Uczestnicy dyskusji postarają się wyodrębnić te tematy, które dla kondycji polskiej rodziny i jej planów na przyszłość są kluczowe.

W programie, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 21 grudnia, o godz.13.00 (emisja na żywo) wezmą udział również przedstawiciele: NSZZ „Solidarność”, OPZZ, Pracodawców RP

.