Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 17/04/2009

Uwagi ZRP do projektu ustawy Prawo Probiercze

Związek Rzemiosła Polskiego wraz z Ogólnopolską Komisją Złotniczo-Jubilerską ZRP przesłał do Adama Szejnfelda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki uwagi i opinie w sprawie projektu Prawo Probiercze. Do zmian w prawie, już w roku ubiegłym, środowisko rzemieślniczych firm złotniczych i jubilerskich wyraziło pozytywny stosunek. Związek oraz Komisja zgadzają się, że obowiązujący system prawny zawiera określone wady i nie sprzyja rozwojowi rynku.

Związek Rzemiosła Polskiego uważa, że potrzebne są regulacje prawne chroniące rynek wewnętrzny, bowiem „wolny rynek” nie może oznaczać „bezbronny rynek”. Przedsiębiorcy oraz rzemieślnicy chcą korzystać z przywileju swobodnego przepływu towarów i usług w obrębie krajów UE w takim samym stopniu, w jakim stopniu korzystają przybywający do Polski obywatele UE.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018