Ustawa o PIT i CIT wejdzie w życie od początku 2015 roku

Minister finansów podczas konferencji prasowej w resorcie finansów próbował rozwiać obawy dziennikarzy dotyczące opóźnienia wejścia w życie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych ustaw. Ustawa ma obowiązywać od początku przyszłego roku.

Minister Mateusz Szczurek powiedział; – W poniedziałek trafi do laski marszałkowskiej projekt ustawy. Inicjatywa poselska doprowadzi do korekty terminu vacatio legis i wprowadzenia w życie ustawy w całości już od 1 stycznia 2015 r. Ufam, że do 30 listopada korekcyjna ustawa będzie przyjęta przez Sejm, podpisana przez Prezydenta RP i opublikowana w Dzienniku Ustaw – dodał minister. – Projekt jest już praktycznie gotowy – stwierdził wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Minister finansów wyjaśnił, że w ustawie budżetowej nie zostały przewidziane dodatkowe dochody z tego tytułu, jednak i tak warto, aby ustawa weszła w życie od początku przyszłego roku, ponieważ wspierając uczciwą konkurencję wśród przedsiębiorców będzie korzystna dla wszystkich obywateli.

Wyjaśnił też, że w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat skutków budżetowych wynikających z nieopublikowania ustawy wprowadzającej przepisy o zagranicznych spółkach kontrolowanych (CFC) do końca września br. Nieprawdziwa jest informacja, że w wyniku nieopublikowania ustawy do końca września budżet państwa straci 3,3 mld zł.
Więcej: LINK