Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 21/12/2012

Ustawa antykryzysowa tak, tylko za późno

Ministerstwo pracy przygotowuje drugą ustawę antykryzysową, która posobnie jak pierwsza ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać spowolnienie gospodarcze.

Zdaniem przedsiębiorców pozytywem jest fakt powstawania samej ustawy, negatywem jednak, że dzieje się to zbyt późno. Ustawa ma zawierać dwa podstawowe rozwiązania. Pierwsze pozwoli firmie, która znajdzie się w trudnej sytuacji, na obniżenie wymiaru pracy i wynagrodzenia, a pracownicy tych firm dostana rekompensatę w postaci zasiłku. Pieniądze maja pochodzić z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.  Drugie rozwiązanie pozwoli pracodawcom, w momencie mniejszej ilości zleceń, wysłać pracownika na kurs czy szkolenie, którego koszty również pokryje Fundusz.

Ustawa ma wejść w życie w połowie roku, a według ekonomistów największe spowolnienie gospodarcze dotknie gospodarkę już w pierwszym półroczu nadchodzącego roku.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018