Tygodnik Ciechanowski: Zabiegają o obniżenie podatku

Rzemieślnicy z Ciechanowa wysłali do władz miasta petycję o obniżenie podatku od nieruchomości. Zaznaczają, że w tak złej sytuacji ekonomicznej jeszcze nie byli i oczekują wsparcia. W innym wypadku będą zmuszeni do zwalniania pracowników – czytamy w „Tygodniku Ciechanowskim”.

– Ponosimy wysokie opłaty w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Koszty prowadzenia firmy rosną, a my nie możemy liczyć na jakiekolwiek ulgi – przyznaje w tygodniku rzemieślnik z Ciechanowa Stanisław Talarek. Dodaje, że firmy rozpaczliwie bronią się przed zwolnieniami, ale niektórzy przedsiębiorcy decydują się ostatecznie na zamknięcie nieopłacalnej działalności, co w efekcie prowadzi do zwiększenia bezrobocia w regionie. Coraz mniej osób podejmuje się również przyjęcia uczniów na praktyki zawodowe, bo zwyczajnie ich na to nie stać.

Rzemieślnicy już po raz drugi wysyłają apel do władz miasta. Najwięcej podpisów zebrano wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej, ponieważ znajduje się ona w wyjątkowo trudniej sytuacji.

Zastępca prezydenta Ciechanowa Ewa Gładysz zapewnia, że petycja z pewnością zostanie poddana pod dyskusje przy ustalaniu podatku na przyszły rok. Maksymalne stawki podatku od nieruchomości ustala Ministerstwo Finansów, ale lokalne władze mogą je obniżyć. Jaką decyzje podejmie Rada Miasta na jesieni – nie wiadomo.

Więcej: Tygodnik Ciechanowski