TVP INFO: Podziękowania dla polskich przedsiębiorców

„Za stworzenie 1,5 mln miejsc pracy podziękował polskim przedsiębiorcom premier Donald Tusk podczas czwartkowego I Kongresu Pracodawców w Warszawie. Szef rządu powiedział też, że przyjęcie w Polsce euro powinno nastąpić „tak szybko, jak to będzie możliwe”. W opinii premiera, „gdyby rządzący mieli więcej wyobraźni, to tych miejsc pracy mogłoby być więcej”. Tusk obiecał, że jego rząd dołoży wszelkich starań, by zmienił się wizerunek przedsiębiorcy” – informuje TVP INFO.

”– Polski przedsiębiorca, rzemieślnik, przedstawiciel wolnego zawodu (…) to jest też sól tej ziemi – powiedział premier Tusk. – Nie może być tak, że przedsiębiorca jest osobą z definicji podejrzaną – dodał”.

”Przemawiając do pracodawców na kongresie szef rządu podkreślił, że Polska ma perspektywy na przyjęcie wspólnej europejskiej waluty. Po zakończeniu przemówienia premiera przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP odczytał list prezydenta Lecha Kaczyńskiego do uczestników kongresu”.

”W liście prezydent podkreślił, że polska gospodarka jest w dobrej kondycji i zaapelował, by dołożyć wszelkich starań, aby Polska „wykorzystała tę wielką szansę, jaką jest wejście do Unii Europejskiej”.

”Odbywający się w Warszawie Kongres Pracodawców Polskich jest wspólną inicjatywą sześciu organizacji: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej”.