Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/01/2008

TVP INFO: Podziękowania dla polskich przedsiębiorców

„Za stworzenie 1,5 mln miejsc pracy podziękował polskim przedsiębiorcom premier Donald Tusk podczas czwartkowego I Kongresu Pracodawców w Warszawie. Szef rządu powiedział też, że przyjęcie w Polsce euro powinno nastąpić „tak szybko, jak to będzie możliwe”. W opinii premiera, „gdyby rządzący mieli więcej wyobraźni, to tych miejsc pracy mogłoby być więcej”. Tusk obiecał, że jego rząd dołoży wszelkich starań, by zmienił się wizerunek przedsiębiorcy” – informuje TVP INFO.

”– Polski przedsiębiorca, rzemieślnik, przedstawiciel wolnego zawodu (...) to jest też sól tej ziemi – powiedział premier Tusk. – Nie może być tak, że przedsiębiorca jest osobą z definicji podejrzaną – dodał”.

”Przemawiając do pracodawców na kongresie szef rządu podkreślił, że Polska ma perspektywy na przyjęcie wspólnej europejskiej waluty. Po zakończeniu przemówienia premiera przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP odczytał list prezydenta Lecha Kaczyńskiego do uczestników kongresu”.

”W liście prezydent podkreślił, że polska gospodarka jest w dobrej kondycji i zaapelował, by dołożyć wszelkich starań, aby Polska „wykorzystała tę wielką szansę, jaką jest wejście do Unii Europejskiej”.

”Odbywający się w Warszawie Kongres Pracodawców Polskich jest wspólną inicjatywą sześciu organizacji: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018