Szósty miesiąc spadku bezrobocia

Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w sierpniu do 13 proc – poinformował w na konferencji prasowej minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. To szósty z rzędu miesiąc spadku bezrobocia. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w tym czasie o 252 tys. osób.
 

W urzędach pracy na koniec sierpnia zarejestrowanych było 2 085 tys. osób. W porównaniu do lipca ich liczba zmniejszyła się o 8,4 tys.W tym czasie stopa bezrobocia obniżyła się z 13,1 proc. do 13 proc. Rok wcześniej bezrobocie w lipcu i sierpniu utrzymywało się na tym samym poziomie. – Spadek bezrobocia i kolejne pozytywne sygnały z gospodarki, dają nadzieję, że najgorsze na rynku pracy jest już za nami – dodał minister pracy.

Pracodawcy zgłosili w sierpniu do urzędów pracy 74,4 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, czyli o10 tys więcej niż w lipcu tego roku i o 4,2 tys. więcej niż w sierpniu zeszłego roku. Liczba wakatów rośnie nieprzerwanie od czterech miesięcy. Wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w sierpniu przybyło w dziesięciu województwach..
Więcej: LINK