„Szkoła dla Eksportera” ruszyła z III edycją

Cykl wykładów online pt. „Szkoła dla Eksportera” od 2 lat dostarcza rzetelnej wiedzy doświadczonym i początkującym eksporterom. Z internetowych wykładów przygotowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP skorzystało dotychczas ponad 50 tys. internautów.

Pięć nowych filmów skierowanych do małych i średnich przedsiębiorców pomoże im poszerzyć wiedzę o praktycznych aspektach ekspansji na zagraniczne rynki. Przedstawione zostaną zagadnienia ważne dla działań eksportowych, jednak często pomijane w standardowych programach szkoleń. Eksperci „Szkoły dla Eksportera” wskażą bezpieczne ścieżki w gąszczu warunków, przepisów i procedur, pośród których gubią się przedsiębiorcy. Omawiane ułatwienia to między innymi działania wydziału Izby Celnej do obsługi przedsiębiorców oraz instytucji mediacji i arbitrażu, jak i rozwiązania dotyczące opodatkowania VAT transakcji międzynarodowych. Większości eksporterów przyda się także wiedza związana z zarządzaniem ryzykiem walutowym czy też dochodzeniem należności z tytułu eksportu.  

 
Aktualność przedstawianej wiedzy gwarantuje fakt, że wykłady zostały przygotowane i przeprowadzone przez będących praktykami uznanych ekspertów w danej dziedzinie. Uzupełnieniem nagrań są dołączone do każdego odcinka prezentacje szczegółowo ilustrujące poruszaną tematykę.
Więcej: LINK