Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 29/03/2010

Strategie rządowe do ograniczenia

Z ponad czterdziestu do zaledwie dziewięciu ma zostać ograniczona ilość strategii rządowych. Pomysł rządu, generalnie, zyskał akceptację Związku Rzemiosła Polskiego, który uznał, że zarządzanie mniejszą ilością strategii znacznie usprawni podejmowane działań w poszczególnych obszarach życia społecznego i gospodarczego. Opinia ZRP trafiła do Waldemara Pawlaka, Wicepremiera i Ministra Gospodarki.
 
ZRP obawia się jednak, że okrojone strategie nie obejmą w wyczerpujący sposób najważniejszych zagadnień gospodarczych i społecznych, w tym np. kwestii poprawy warunków funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw. W propozycjach rządu brakuje kompleksowych rozwiązań w zakresie regulacji sprzyjających harmonijnemu rozwojowi tego sektora gospodarki. Dlatego ZRP za ważne uznaje stworzenie odrębnej strategii, która w sposób kompleksowy zajęłaby się wsparciem sektora MŚP.
 
W ramach oddzielnej strategii dla sektora MŚP podjęto by działania związane m.in. dostosowaniem systemu podatkowego do wielkości przedsiębiorstw, pomocą najmniejszym firmom w dostępie do rynków zagranicznych, dostosowaniem systemu edukacji do potrzeb rynku z utrzymaniem kształcenia w zawodach rzemieślniczych prowadzonych, wypracowaniem we współpracy z bankami korzystnych kredytów i pożyczek, czy zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
 
Tekst opinii w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018