Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 02/11/2016

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju tematem Debaty w TVP Info

W ostatniej październikowej (29.10) Debacie Trójstronnej w TVP Info partnerzy społeczni rozmawiali o Planie Morawieckiego. O założeniach, w których proponuje się uproszczenia dla biznesu, w którym stawia się na innowacyjność. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest kluczowym programem premier Beaty Szydło.

Podzielono ją na dwie części, w pierwszej wystąpiła prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, która przejęła na najbliższy rok przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego. Podkreśliła, że zmiany na lepsze będą możliwe tylko wtedy, kiedy przedsiębiorcy - pracodawcy będą mieli stworzone warunki rozwoju. Za słowami rządu, który stawia na przedsiębiorczość muszą pójść konkretne działania. Inaczej nie będzie pieniędzy ani na płace ani na emerytury.

W drugiej części partnerzy społeczni dzielili się swoimi obawami i opiniami na temat strategii. Rada Dialogu Społecznego, niestety, nie została doproszona do konsultowania dokumentu. Chcąc włączyć się w prace powołała specjalny zespół ds. strategii, który ma się zająć opiniowaniem zapisów strategii. -  Liczymy, że skoro w pierwszym spotkaniu zespołu uczestniczył wiceminister Jerzy Kwieciński jest nadzieja, że będziemy traktowani jako rzetelny partner do konsultacji  i dialog z rządem zacznie funkcjonować poprawnie – powiedziała Izabela Opęchowska, dyrektor zespołu dialogu społecznego w Związku Rzemiosła Polskiego.

-Cieszy nas zapowiedź promocji kraju mikro, małych i średnich firm za granicą. Zwracam jednak uwagę, że taka promocja wymaga zabezpieczenia środków finansowych – podkreśliła. Nasze firmy nie mają własnych funduszy ani na promocję ani na uczestniczenie w ważnych wydarzeniach poza granicami Polski. Niestety, jesteśmy pełni obaw, że tych pieniędzy nie będzie. – dodała.

Nagranie: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018