Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności | Kalendarium

Opublikowano 10/08/2018

Stop barierom komunikacyjnym Głuchych

Polscy Głusi codziennie napotykają na ogromne bariery komunikacyjne, których głównym powodem jest brak słuchu lub częściowa jego utrata. Powoduje to, że Głusi, chcąc zasięgnąć szybko informacji w banku, nie mogą zadzwonić na infolinię. Głuchy student ma trudności w udziale w zajęciach, nie rozumie wykładów, ponieważ brakuje tłumacza, który znalazłby czas lub posiadał odpowiednie kwalifikacje.

Osobie głuchej na pogotowiu czy u lekarza często towarzyszy stres oraz niska samoocena, a kilka godzin oczekiwania na pomoc bez jakiejkolwiek informacji powoduje, że Głuchy często się poddaje i idzie do domu bez odpowiednich badań. Coroczne składanie PIT-ów to też nie lada wyzwanie. Ponadto Głusi często nie wiedzą, że mają prawo czegoś oczekiwać, stąd różne podmioty nie wiedzą o potrzebach osób głuchych.

Takie sytuacje są na porządku dziennym. Ale nadszedł czas by to zmienić i pokonać bariery, które Głusi napotykają codziennie - tutaj na scenę wkraczacie właśnie Państwo!

Instytut Spraw Głuchych to fundacja, w której w większość zespołu to osoby głuche, doskonale znające te problemy i dążące do ich rozwiązania. ISG przygotowuje więc projekt, składający się z następujących elementów:

  1. Budowa portalu internetowego - bazy tłumaczy migowych z całej Polski
  2. Opracowanie Informatora dla instytucji i firm w wersji papierowej (druk i wysyłka)
  3. Rozpoczęcie kampanii informacyjnej, uświadamiającej decydentów i pracowników instytucji i firm o problemach w porozumiewaniu się osób głuchych
  4. Rozpoczęcie kampanii informacyjnej dla osób głuchych na temat praw, jakie im przysługują

Zapraszamy do wsparcia projektu Instytutu Spraw Głuchych pt. STOP BARIEROM KOMUNIKACYJNYM GŁUCHYCH! Zbiórkę i szczegóły kampanii znajdą Państwo pod adresem :

link :  https://polakpomaga.pl/kampania/stop-barierom-komunikacyjnym-gluchych

(Grafika Google)

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018