Spotkanie opłatkowe w Pałacu Chodkiewiczów

W Pałacu Chodkiewiczów odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane wspólnie przez Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

 

Zebranych gości – przedstawicieli rządu, resortów: edukacji, gospodarki i pracy, posłów, partnerów społecznych oraz rzemieślników i przedsiębiorców powitał Leszek Janowski, prezes Mazowieckiej Izby.

 

Prezes ZRP, Jerzy Bartnik pogratulował rzemieślnikom wytrwałości w dobiegającym końca, trudnym gospodarczo roku. Życząc wszystkim spokojnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku podziękował za zaangażowanie i pracę na rzecz środowiska rzemiosła i MŚP.


Po odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza głos zabrał ks. Biskup Tadeusz Pikus, który przypomniał wszystkim zebranym jak ważne jest wspólne przeżywanie Świąt i podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych. Wspomniał również o ważnej roli rzemieślników, którzy, jako ludzie obdarzeni szczególnymi talentami i umiejętnościami mają możliwość wspomagać swoich bliźnich w ciężkich sytuacjach.

Podczas uroczystego spotkania Królewska Orkiestra Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie zagrała najpiękniejsze polskie kolędy.