Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 17/04/2009

Słupski Dzień Rzemiosła

W dniu 17 kwietnia 2009 roku w Słupsku odbyły się obchody Dnia Rzemiosła. Rzemieślnicy spotkali pod pomnikiem swojego patrona - Jana Kilińskiego, by oddać mu cześć. Podczas uroczystości prezentowane były poczty sztandarowe na czele, z pocztem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku, poszczególnych branż zrzeszonych w cechu oraz pocztu Cechu Rzemiosł Różnych w strojach stylizowanych.

 

Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku powołany w 1951 roku jest kontynuatorem tradycji zrzeszania się rzemieślników w cechach branżowych. Pierwsze z nich powstał już w czerwcu 1945 roku. Jest członkiem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku.

 

Zgromadzeni w tym dniu seniorzy rzemiosła, działacze samorządu rzemiosła, pracownicy i uczniowie zakładów rzemieślniczych są dowodem na prężność działań słupskiej organizacji i dają gwarancje kontynuacji wielopokoleniowej działalności cechów na Pomorzu Środkowym.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018