Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 04/07/2008

Rzemieślnicy pielgrzymują do Matki Bożej

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę czerwca klasztor jasnogórski gościł ogólnopolską pielgrzymkę rzemieślników. Z całego kraju zjechali przedstawiciele izb i cechów, aby modlić się w intencji swojego środowiska. Zgromadziło ich wezwanie "Z Maryją bądźmy uczniami Chrystusa", które było hasłem tegorocznej - zorganizowanej przez Izbę Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie - XXVII Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego.

Kulminacją rzemieślniczej pielgrzymki była uroczysta Msza św., której przewodził ks. bp Tadeusz Zawistowski, biskup pomocniczy łomżyński. Tak się wspaniale złożyło, że tegoroczna pielgrzymka rzemiosła zbiegła się w czasie z 35. rocznicą jego sakry biskupiej. Z tej okazji oraz w uznaniu zasług na rzecz polskiego rzemiosła wręczony został czcigodnemu dostojnikowi złoty medal im. Jana Kilińskiego.

Po uroczystej Mszy św. odbyła się ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów. Otrzymali je mistrzowie rzemiosła i ich uczniowie wyróżnieni przez swoje izby rzemieślnicze za przykładną postawę moralną i zawodową.

Zapraszamy do obejrzenia, pokazu zdjęć z Pielgrzymki w galerii pod adresem kliknij, który zamieściliśmy dzięki uprzejmości pana Michała Samotyji.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018