Rzemieślnicy pielgrzymują do Matki Bożej

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę czerwca klasztor jasnogórski gościł ogólnopolską pielgrzymkę rzemieślników. Z całego kraju zjechali przedstawiciele izb i cechów, aby modlić się w intencji swojego środowiska. Zgromadziło ich wezwanie „Z Maryją bądźmy uczniami Chrystusa”, które było hasłem tegorocznej – zorganizowanej przez Izbę Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie – XXVII Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego.

Kulminacją rzemieślniczej pielgrzymki była uroczysta Msza św., której przewodził ks. bp Tadeusz Zawistowski, biskup pomocniczy łomżyński. Tak się wspaniale złożyło, że tegoroczna pielgrzymka rzemiosła zbiegła się w czasie z 35. rocznicą jego sakry biskupiej. Z tej okazji oraz w uznaniu zasług na rzecz polskiego rzemiosła wręczony został czcigodnemu dostojnikowi złoty medal im. Jana Kilińskiego.

Po uroczystej Mszy św. odbyła się ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów. Otrzymali je mistrzowie rzemiosła i ich uczniowie wyróżnieni przez swoje izby rzemieślnicze za przykładną postawę moralną i zawodową.

Zapraszamy do obejrzenia, pokazu zdjęć z Pielgrzymki w galerii pod adresem kliknij, który zamieściliśmy dzięki uprzejmości pana Michała Samotyji.