Rzemieslnicy byli z Pielgrzymką na Jasnej Górze

W niedzielę 26 czerwca odbyła się XXXII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Jej organizatorem była Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita szczecińsko-kamieński, a koncelebrowali Krajowy Duszpasterz Rzemiosła Polskiego ks. kan. Krzysztof Rusiecki oraz duszpasterz rzemiosła diecezji szczecińskiej ks. Maciej Pliszka.

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik podziękował izbom rzemieślniczym, które zaangażowały się w przygotowanie Pielgrzymki. Słowa wdzięczności skierował też do ojców paulinów, którzy goszczą rzemieślników na Jasnej Górze.

Wyróżniający się uczniowie rzemiosła oraz ich mistrzowie odebrali, na Szczycie Jasnogórskim z rąk Prezesa ZRP Jerzego Bartnika oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie, okolicznościowe dyplomy.
 
Nawiązując do hasła tegorocznej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego; „Rzemieślnicy zawsze wierni Bogu i Kościołowi” Prezes ZRP powiedział „Zebraliśmy się tutaj, aby wraz z Matką Chrystusa skupić się nad tym, co stanowi treść naszego życia. Z jednej strony praca, która służy drugiemu człowiekowi, bo zaspokaja prawdziwe ludzkie potrzeby, z drugiej wiara, która umożliwia postrzeganie świata, w którym jest Bóg, a własne interesy nie są jedyną siłą napędową do działania. Kościół uczy nas praktycznych zasad, pomocnych przy podejmowaniu dobrych decyzji w biznesie”.