Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 11/01/2008

Rzeczpospolita: Trudna droga do refundacji z PFRON

„Jeden błąd we wniosku wstrzyma dofinansowanie, a za spóźnienie w zapłacie składki nie będzie refundacji” – czytamy w Rzeczpospolitej.

„Nowe przepisy dotyczące rozliczeń z PFRON wywołały popłoch wśród przedsiębiorców zatrudniających niepełnosprawnych. Osoby, które przez ostatnie lata zajmowały się rozliczeniami z PFRON, nie umieją się zorientować w nowych wnioskach o dofinansowanie kosztów zatrudnienia czy uzyskania refundacji składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, a muszą je płacić od początku tego roku”.

– Nie rozumiem, jak mam się teraz rozliczać z PFRON – mówi Kazimierz Rz., rzemieślnik z Opola. – Chyba będę musiał zrezygnować z działalności. Jedyne, co mi pozostaje, to przejście do szarej strefy. Za mało zarabiam, żeby zatrudnić kogoś do pomocy z nowymi rozliczeniami.

A już teraz tacy przedsiębiorcy powinni być zarejestrowani w ZUS i PFRON. Inaczej nie dostaną w lutym refundacji składek zapłaconych za styczeń.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018