Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/01/2008

Rzeczpospolita: Platforma przedsiębiorców

„Czy pracodawcy mogą mówić jednym głosem? 3 tysiące właścicieli firm spotka się dzisiaj na swoim I Kongresie. Będą próbowali wymyślić formułę współpracy. Część organizacji przedsiębiorców chce stworzyć platformę współpracy. Nie ma być to jedna organizacja ani jeden samorząd gospodarczy, tylko rodzaj wspólnej reprezentacji tych, które już istnieją. Decyzja ma zapaść na dzisiejszym I Kongresie Pracodawców.” – informuje Rzeczpospolita.

„– Chcemy zacząć opracowywać procedury dla takiej reprezentacji biznesu – mówi Zbigniew Jakubas z Polskiej Rady Biznesu, do której należy 11 największych organizacji. Przyznaje, że sposób współpracy, jaki został wymyślony na początku lat 90., czyli powołanie właśnie Polskiej Rady Biznesu, się nie sprawdził.”

„Nie wiadomo jeszcze, jak skonstruowana będzie nowa platforma. Henryka Bochniarz, szefowa PKPP Lewiatan, zwraca uwagę, że należy wymyślić system wyboru władz oraz postawić określone wymagania organizacjom, które zechcą do niej należeć.

„W kraju zarejestrowano kilkadziesiąt organizacji pracodawców. Większość jest rozdrobniona i prowadzi konkurencyjną wobec siebie działalność. Andrzej Malinowski, szef Konfederacji Pracodawców Polskich, przyznaje, że przedsiębiorców zrzeszonych w organizacjach mogłoby być znacznie więcej, ale wciąż nie są oni przekonani, iż organizacje mogą wywierać rzeczywisty wpływ na politykę społeczno-gospodarczą.”

„Dlatego zdaniem Malinowskiego tak ważne jest zorganizowanie kongresu i próba powołania jednej dobrowolnej reprezentacji: – Chcemy być postrzegani jako ważna część społeczeństwa, duża siła. Do tej pory każda organizacja działała sama i nie zawsze ekipa rządząca liczyła się z naszymi opiniami. Mamy nadzieję, że wspólny głos będzie lepiej słyszalny.”
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018