Rzeczpospolita: Ostatnia duża pula na projekty firm

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dofinansowania dla firmy do PARP w tym roku. Od dziś w ramach programu „Innowacyjna gospodarka” firmy z sektorami MŚP mogą ubiegać się o pieniądze z puli 500 mln zł.

– Mimo obaw wyrażanych przez przedsiębiorców i ich doradców, że w latach 2012–2013 nie będą się odbywały nabory na projekty firm, wciąż organizujemy konkursy w  programie „Innowacyjna gospodarka”. Przykładem jest dodatkowy konkurs na nowe inwestycje o wysokim potencjalne innowacyjnym prowadzony przez PARP – mówi  w „Rzeczpospolitej” Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego.

Mirosław Marek, wiceprezes firmy doradczej DGA, zwraca uwagę, ze obecne wymagania są jednak wyższe. Poziom innowacyjności planowanych przedsięwzięć musi być bardzo wysoki, projekt gotowy do realizacji i tym razem chodzi o nowe produkty, których nie ma na rynku. Do tego dochodzi wymóg posiadania wyłącznych praw do stosowania nowych technologii.

– Wydaje mi się, że ta edycja konkursu bardzo przypomina od strony koncepcyjnej to, co będzie nas czekało w obszarze finansowania przedsiębiorczości w latach 2014–2020 – prognozuje Marek, przypominając, że tak jak w pierwszym tegorocznym konkursie, PARP przy ocenie projektów skorzysta z tzw. panelu ekspertów.

Więcej:rp.pl
4.11.2013
Artur Osiecki
LINK