Rzeczpospolita: Firmę lepiej zawiesić w lutym

„Przedsiębiorcy, którzy zawieszą działalność w grudniu lub styczniu, stracą ubezpieczenie chorobowe” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

„Osoby prowadzące działalność gospodarczą czasem decydują się na zawieszenie firmy na jeden miesiąc. Nierzadko jest to związane z okresem wakacji czy ferii zimowych. Zdarza się więc, że wykorzystują ten czas na wyjazdy z bliskimi.”

„- Pomiędzy ustawami o swobodzie gospodarczej i systemie ubezpieczeń społecznych jest luka, którą trzeba uzupełnić. Myślę, że problem z utratą ubezpieczenia chorobowego w czasie zawieszenia działalności na jeden miesiąc trwający dłużej niż 30 dni można łatwo rozwiązać. Wystarczy zmienić przepisy tak, by przewidywały jednolite sposoby liczenia okresu przerwy w ubezpieczeniu chorobowym i minimalnego dozwolonego okresu zawieszenia działalności. Od wejścia tych przepisów w życie minął już ponad rok i najwyższa pora na przegląd tych regulacji i wprowadzenie niezbędnych poprawek.”– podkreślił Jerzy Bartnik Prezes Związku Rzemiosła Polskiego i Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.


Więcej: rp.pl

Mateusz Rzemek

17.11.2009

LINK