Rusza budowa Dolnośląskiego Inkubatora Technologicznego

Rusza budowa Dolnośląskiego Inkubatora Technologicznego wraz z Centrum Innowacji we Wrocławiu. Projekt skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Inkubator i Centrum będą się mieściły przy alei Kasztanowej. Prace remontowe pochłoną blisko 9 mln zł i mają się zakończyć jesienią 2014 roku. Będzie to drugi inkubator w stolicy Dolnego Śląska, realizowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.

Dyrektor zarządzająca Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Agnieszka Mąka zapowiada, że Centrum Innowacji będzie miejscem wspierania osób, które podejmują innowacyjną działalność gospodarczą, oraz firm, które chcą rozwijać dotychczasową. „Znajdą tu swoje miejsce firmy produkcyjne i usługowe, które potrzebują nowoczesnej infrastruktury i miejsca na badania oraz rozwój” – dodała.

Według prezesa DAWG Tomasza Tykierko, największą zaletą tego typu ośrodków jest wsparcie otoczenia biznesu, polegające na transferze informacji, wyspecjalizowanym doradztwie oraz pomocy marketingowej. „Przystępujemy do realizacji projektu ze względu na olbrzymie zainteresowanie tego typu ośrodkami, które stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju małych firm i przedsiębiorczości” – podkreślił.

Więcej: LINK