Rozpoczęcie rekrutacji do konkursów regionalnych SkillsPoland 2024

Informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie SkillsPoland, realizowany w ramach inicjatywy WorldSkills Poland, zachęcającej młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills.

Konkursy adresowane są do uczniów, studentów i młodych pracowników firm mających siedzibę na terenie Polski. Głównym ich celem jest promocja kształcenia zawodowego i tworzenie przestrzeni dla efektywnej współpracy biznesu z podmiotami realizującymi kształcenie zawodowe.

W 2024 roku planowane są konkursy regionalne w następujących konkurencjach: obsługa gości hotelowych, grafika komputerowa, administrowanie systemami sieciowymi IT, technologie internetowe i rozwojowe, inżynieria mechaniczna CAD, integracja robotów przemysłowych, fryzjerstwo, zabiegi kosmetyczne, opieka zdrowotna, instalacje elektryczne, mechanika pojazdów rolniczych i budowalnych, meblarstwo, stolarstwo, gotowanie, technologia mody, CNC Miling, BIM, mechatronika, Przemysł 4.0., instalacje sanitarne i grzewcze, spawalnictwo. Laureaci konkursów regionalnych zmierzą się podczas ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland, zaplanowanego na listopad 2024. Wybrani zwycięzcy konkursu głównego zostaną zaproszeni do kadry narodowej na EuroSkills 2025 w Danii. 

Regulamin poszczególnych konkurencji, w tym formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: https://www.frse.org.pl/wspoland-rejestracja-na-konkursy-regionalne.