Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 25/09/2008

Puls Biznesu: Ostateczne rozwiązanie kwestii paragonów

„Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) otrzymał pozytywnie oceniany komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. W pełni popieramy propozycję ostatecznego rozwiązania problemu uciążliwego i najczęściej nieskutecznego — długoletniego obowiązku archiwizowania kopii paragonów fiskalnych dokumentujących indywidualną sprzedaż” – czytamy w Pulsie Biznesu.

„Uważamy, że utrzymywanie takiego wymogu w obecnych realiach, kiedy większość stosowanych kas fiskalnych umożliwia wydruki na nietrwałym papierze termicznym, jest w zasadzie nieżyciowe i niemożliwe do spełnienia przez większość podatników - pisze na łamach Pulsu Biznesu Jerzy Bartnik - Prezes Związku Rzemiosła Polskiego”.

„Związek Rzemiosła Polskiego ponawia wcześniej składany wniosek o zdecydowane skrócenie dotychczasowego czasu archiwizowania kopii drukowanych dokumentów (np. od 3 miesięcy do 1 roku, czyli przez okres, kiedy w przeciętnych warunkach ich przechowywania pozostają czytelne). Równocześnie proponuje doprecyzowanie zapisów projektowanego nowego ust. 9 w art. 111 przez dodanie po wyrazie "dokumentów" wyrazu "kasowych"”.

Więcej: Puls Biznesu

24.09.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018