Przykład do naśladowania

„Żyć to znaczy pomagać innym. Trzeba się troszczyć o cudze szczęście, by samemu być szczęśliwym” – takie właśnie motto przyświecało inicjatorom akcji, która miała na celu pomoc osieroconym dzieciom. Izba Rzemieślnicza i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy zorganizowała w 2009 roku pozyskaliśmy od Urzędu Miasta w Bielawie lokal mieszkaniowy do remontu. Świdniccy rzemieślnicy, bezpłatnie przystosowali obiekt do użytku, a ich uczniowie wykonywali prace remontowe w ramach egzaminów czeladniczych, sponsorzy ufundowali meble i wyposażenie. Dzięki tej inicjatywie jeden z wychowanków Domu Dziecka otrzymał klucze do własnego mieszkania i rozpoczął godne samodzielne życie.

Akcja przeprowadzona przez świdnicką izbę jest godnym przykładem do naśladowania. Organizatorzy mają nadzieję, że podobną inicjatywa zainteresują się przyjaciele z pozostałych izb z całej Polski.

 

W załączniku list Prezesa Izby Rzemieślniczej i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy – Kazimierza Rachowieckiego do Prezesów Izb Rzemieślniczych.