Dobiega końca realizacja projektu „Rzemieślnik jako artysta – różnorodne metody rozwoju rzemiosła oraz kształcenia zawodowego” w ramach programu Leonardo da Vinci – projekt Mobilności (15.09.2011 – 15.06.2012 r.), realizowany w partnerstwie z International Vocational College w St Julians na Malcie.
W ramach wymiany doświadczeń 15 uczestników, pracowników katowickiej Izby, cechów i przedstawicieli zawodów rzemieślniczych branży cukierniczej i fryzjerskiej, przez tydzień przebywało na Malcie. Uczestnikami projektu były osoby bezpośrednio związane z kształceniem zawodowym w rzemiośle, osoby zajmujące się przygotowaniem projektów szkoleniowych, a także kadra kierownicza odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi.
Celem projektu była wymiana doświadczeń z partnerami na Malcie w zakresie poznania dobrych praktyk stosowanych w kształceniu zawodowym, uzyskania umiejętności dopasowywania metod szkoleniowych do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy w Unii Europejskiej. Uczestnicy wymiany mieli możliwość poznania systemem edukacji zawodowej na Malcie, poznali nowe metody opracowywania i przygotowywania szkoleń.
Wartością dodaną w projekcie były zajęcia językowe oraz pedagogiczno-kulturowe. Wymiana zaplanowana w ramach projektu przyczyniła się również do wypracowania „dobrych praktyk”, stosowanych na Malcie, które będą mogły być wdrażane w kształceniu zawodowym w Polsce.
W załaczniku zdjęcie.