Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 14/03/2008

Projekt AMOR

W styczniu bieżącego roku zakończyła się realizacja projektu "Dostosowanie macierzy kompetencji do Europejskich Ram Kwalifikacji w kształceniu zawodowym - Approach for the matching process of outcome-based curricula to the EQF in vocational education (AMOR)”.

W ramach projektu opracowano i wypróbowano podstawy procedury mającej na celu przyporządkowanie kwalifikacji zawodowych do Europejskich Ram Kwalifikacji (EQF). Aby nie odbiegać zbytnio od rzeczywistości, w centrum zainteresowania znalazły się wybrane kwalifikacje z branży elektrycznej.

Koordynatorem projektu był Wydział Kształcenia w Rzemiośle Uniwersytetu w Kolonii. Osobą kontaktową w sprawach projektu jest pan Martin Diart (koordynator całego przedsięwzięcia). Oprócz katowickiej Izby w projekcie brali udział partnerzy z Niemiec, Austrii oraz Węgier.

Strona internetowa www.amor-project.eu kliknij zawiera pełną informację dot. zakończonego niedawno projektu.

Efektem końcowym projektu jest raport w pięciu wersjach językowych wydany na płycie CD-ROM. Płyta zawiera prezentację przebiegu projektu AMOR, praktyczne wskazówki dot. przyporządkowania programów nauczania do EQF oraz propozycje odnośnie planowania narodowych i sektorowych Ram Kwalifikacji.

Płytę z raportem otrzymać można w katowickiej Izbie Rzemieślniczej. Plik można również pobrać: kliknij

Osoby zainteresowane rezultatami projektu zapraszamy serdecznie do kontaktu z katowicką Izbą Rzemieślniczą (Piotr Bastek, mail: piotr.bastek@ir.katowice.pl).

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018