Portal gospodarka.gazeta.pl: Chcą powołania samorządu gospodarczego

„Przedsiębiorcy zrzeszeni m.in. w BCC i KIG chcą powołania samorządu gospodarczego, który jednoczyłby środowisko i reprezentował je na zewnątrz. Miałby on być finansowany z budżetu państwa” – czytamy na gospodarka.gazeta.pl.

 „Projekt ustawy o samorzadzie gospodarczym został przygotowany wspólnie przez Związek Rzemiosła Polskiego, Business Centre Club, Krajową Izbę Gospodarczą, Naczelną Radę Zrzeszeń Handlu i Usług i Polską Radę Biznesu. Podpisało się pod nim ponad 3 tys. przedsiębiorców. Jego powołaniu sprzeciwiają się biznesmeni z KPP i PKPP Lewiatan.”

„Ustawa ta powoła pierwszy w Polsce parlament przedsiębiorców, który będzie miał prawo i obowiązek realizowania zadań publicznych. 97 proc. niezrzeszonych mikro, małych i średnich przedsiębiorców otrzyma możliwość bezpośredniego wpływu na proces legislacyjny w Polsce”

„Adam Szejnfeld, poseł PO, podkreśla, że samorząd może pomóc firmom i warto nad nim pracować. Problem to pomysł, żeby finansować go ze środków publicznych. Podobnego zdania jest Paweł Poncyljusz z PiS”

Więcje: gospodarka.gazeta.pl
08.03.2010
LINK