Portal biznes.interia.pl: Chcą powołania samorządu gospodarczego

„Przedsiębiorcy zrzeszeni m.in. w BCC i KIG chcą powołania samorządu gospodarczego, który jednoczyłby środowisko i reprezentował je na zewnątrz. Miałby on być finansowany z budżetu państwa” – czytamy na portalu biznes.interia.pl.

 „Projekt ustawy o samorzadzie gospodarczym został przygotowany wspólnie przez Związek Rzemiosła Polskiego, Business Centre Club, Krajową Izbę Gospodarczą, Naczelną Radę Zrzeszeń Handlu i Usług i Polską Radę Biznesu. Podpisało się pod nim ponad 3 tys. przedsiębiorców. Jego powołaniu sprzeciwiają się biznesmeni z KPP i PKPP Lewiatan.”

„Ustawa ta powoła pierwszy w Polsce parlament przedsiębiorców, który będzie miał prawo i obowiązek realizowania zadań publicznych. 97 proc. niezrzeszonych mikro, małych i średnich przedsiębiorców otrzyma możliwość bezpośredniego wpływu na proces legislacyjny w Polsce”

„Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zwrócił uwagę, że organizacje, które podpisały się pod projektem powołującym samorząd gospodarczy, uczestniczą np. w pracach komisji trójstronnej. Chodzi o BCC czy Związek Rzemiosła Polskiego. Podkreślił, że są możliwości jeśli chodzi o powołanie takiego samorządu. Ocenił jednak, że finansowanie go z budżetu państwa nie będzie łatwe.”

Więcje: biznes.interia.pl
08.03.2010
LINK