Polska: Kreacja na zamówienie czy odnowa w szafie

„Zakłady krawieckie dobrze funkcjonują mimo silnej konkurencji ze strony sklepów mniej lub bardziej znanych marek” – czytamy w dzisiejszej Polsce.

„Ciągle warto korzystać z usług krawca, który uszyje nam suknię czy garnitur nie tylko taniej, ale także takie, w projektowaniu których będziemy mieli udział. Poleci sklep z materiałami, zaproponuje wzór klasyczny bądź nowoczesny, odpowiedni do sylwetki, także nietypowej.”

„U krawca możemy uszyć suknię ślubną lub wizytową, frak albo surdut, płaszcz, garnitur do pracy, spódnicę lub bluzkę. Tam możemy też przerobić ulubioną bluzkę czy garsonkę tak, by nabrała bardziej współczesnego charakteru, lub dokonać drobnych poprawek. Wiele detali ubioru wykonanych jest ręcznie, możemy więc liczyć na niepowtarzalność wzoru i wysoką jakość zamówionego przez nas ubrania”

„Uszycie sukni ślubnej u krawcowej ciągle jest tańsze niż kupienie modelu w salonie i na pewno  będziemy wyglądać oryginalniej. Ale istnieją też pracownie, w których – zamawiając ubranie – musimy liczyć się ze sporymi kosztami. Bo uszycie fraka na specjalną okazję to wydatek ponad 3500 zł. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość: na realizację zamówienia czeka się parę miesięcy.”

„Krawiec to zawód często przekazywany z pokolenia na pokolenie. Ważna jest tradycja, wzory istniejące od dziesięcioleci, które współcześni krawcy potrafią nieco unowocześnić, nadać im modny sznyt.”

Więcej: Polska
Anna Rathman
16.10.2009
Polska