Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/01/2019

Pensja pracownika tylko przelewem

Zmiany w Kodeksie pracy związane z ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją wprowadziły także zmiany w rozliczeniu wynagrodzenia pracowników. Według nowych zasad od 1 stycznia 2019 r. wypłata pensji jest możliwa tylko w formie przelewu na wskazany przez pracownika numer konta. Odebranie wynagrodzenia w gotówce również będzie możliwe, ale pracownik musi o tym uprzedzić pracodawcę i złożyć wniosek o zmianę formy rozliczenia.

W związku z nowymi przepisami pracodawca musi powiadomić pracowników o obowiązku podania numeru konta do przelewania wynagrodzenia oraz możliwości złożenia wniosku o wypłatę pensji do rąk własnych. Pracownik ma 7 dni na uzupełnienie danych lub złożenie wniosku, który może mieć formę papierową lub być przesłany e-mailem.

Źródło: Gazeta Prawna

Zdjęcie: Pixabay

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018