Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/01/2008

PAP: Tusk: Przyjęcie euro w Polsce tak szybko, jak to możliwe

„17.01.2008 Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk podczas czwartkowego I Kongresu Pracodawców powiedział, że przyjęcie w Polsce wspólnej waluty powinno nastąpić to "tak szybko, jak to będzie możliwe".

"Rząd otwierając się na potrzeby ludzi będzie podejmował decyzje służące zmniejszeniu deficytu mając na uwadze perspektywę wejścia do euro. Chcemy sprostać tym wymaganiom tak szybko, jak tylko to możliwe. Lepiej nie możemy pomóc ludziom jak tylko trzymać dyscyplinę finansów" - powiedział Tusk.

„Odbywający się w Warszawie Kongres Pracodawców Polskich jest wspólną inicjatywą sześciu organizacji: Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Rady Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej”.

„Czwartkowe spotkanie stanowi forum wymiany poglądów o realiach funkcjonowania przedsiębiorczości we współczesnej Polsce. Organizatorzy przedstawiają najważniejsze postulaty środowiska pracodawców, które w formie deklaracji mają być przekazane rządzącym”.

„Wśród postulatów znajdą się przede wszystkim zmiany w prawie pracy, podatkach, kształceniu zawodowym, a także propozycje dotyczące dialogu społecznego i ochrony środowiska”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018