Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 14/01/2019

PAP: Program Energia+

13 stycznia odbyła się I konwencja krajowa Porozumienie, podczas której Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz przedstawiła m.in. założenia programu Energia+.

Rządowy program Energia+ ma przede wszystkim pomóc w zmniejszeniu kosztów energii, z czego skorzystać mają wszyscy Polacy. Pierwszymi odbiorcami programu będą rodziny, przedsiębiorcy oraz samorządy. To własnie przedsiębiorcy - jak powiedziała minister Emilewicz - w pierwszej kolejności odczuwają koszty energii elektrycznej, więc dla nich ministerstwo stara się stworzyć warunki dobrego rozwoju.

Założeniem programu jest między innymi upowszechnianie nowoczesnych technologii, jak mikroelektrownie wodne oraz instalacje fotowoltaiczne. Ministerstwo planuje, że w pierwszym roku uda się dokonać montażu instalacji na zieloną energię o łącznej mocy 200 megawatów. Drugi pomysł to udział odbiorców energii także w jej produkcji, czyli przykładowo przedsiębiorcy wytwarzaliby energię na własny użytek, a jej nadmiar przekazywali do sieci w zamian za rekompensatę.

Program ma zostać wdrożony już w 2019 r. Ministerstwo spodziewa się, że pierwsze oszczędności na rachunkach za energię uczestnicy programu odczują jeszcze w tym roku.

Źródło: PAP

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018