PAP: Premier i minister edukacji zachęcają do działań na rzecz szkolnictwa zawodowego

Premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji narodowej Anna Zalewska wystosowali specjalny list do pracodawców, w którym zwracają się do nich o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego, m.in. obejmowanie patronatem szkół zawodowych – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

 

Przypomniano w nim, że już wkrótce ci młodzi ludzie będą decydować o wyborze swojej ścieżki kariery. „Pomóżmy im wybrać najlepszą drogę dalszego rozwoju zawodowego” – zaapelowali premier i minister edukacji. Zachęcają pracodawców do bliższej współpracy przy planowaniu i realizowaniu kampanii promocyjnych adresowanych do młodych ludzi podejmujących decyzję o wyborze swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Według nich, początek 2018 r. jest dobrym momentem na dotarcie do uczniów z informacją o perspektywach kształcenia i zatrudnienia, gdyż w tym okresie młodzi ludzie wraz z rodzicami będą decydować o wyborze szkoły – czytamy na stronie PAP.

 

„U progu rewolucji przemysłowej 4.0 wykorzystajmy nasz wspólny potencjał i zachęćmy młodzież do wyboru szkół zawodowych jako atrakcyjnej ścieżki kształcenia. Pokażmy, że technika i branżowe szkoły są nie tylko miejscem zdobycia dobrego zawodu oraz wykształcenia, ale także szansą na własny rozwój osobisty. Dlatego jeszcze raz zwracamy się z prośbą o wzmocnienie działań promocyjnych oraz bliższą – bezpośrednią współpracę ze szkołami” – czytamy w liście.

 

Więcej: LINK