Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 11/03/2009

Opinia ZRP odnośnie dofinansowania funduszy pożyczkowych i poręczeniowych

Związek Rzemiosła Przesłał do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego opinię dotyczącą udzielania pomocy w celu dofinansowania funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w ramach „regionalnych programów operacyjnych”. Związek uważa, że zawarte w projekcie treści nie odpowiadają tytułowi rozporządzenia, co może wprowadzać w błąd potencjalnych beneficjentów pomocy ukierunkowanej na małych średnich przedsiębiorców.

Związek zwraca również uwagę na „uzasadnienie”, w którym twórcy projektu dokonali przepisania poszczególnych paragrafów bez komentarza czy nawet przytoczenia przepisów unijnych, które przywoływane są w treści rozporządzenia. Rozumiemy, że projekt „opiera się na schematach już stosowanych przy udzielaniu pomocy publicznej w ramach „regionalnych programów operacyjnych”, ale to nie oznacza, że przepisy prawne mają być zredagowane w wyłącznie w formie odnośników do innych przepisów, w tym unijnych.

Szczegóły w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018