Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 25/03/2019

Odpowiedź Ministerstwa Finansów na pismo ZRP ws. problemów z wysyłaniem elektronicznych sprawozdań finansowych

Związek Rzemiosła Polskiego otrzymał odpowiedź od Pana Leszka Skiby - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów na pismo Związku w sprawie problemów jakie mają nasze organizacje z wdrożeniem  przygotowania sprawozdań finansowych w strukturze logicznej i formacie udostępnionym w BIP oraz ich wysyłki elektronicznej opatrzonej podpisem elektronicznym. ZRP postulował przesunięcie tych obowiązków dla jednostek mikro o co najmniej rok.

Niestety Ministerstwo odpowiedziało, że podejmuje wprawdzie starania o zwiększenie dostępności i funkcjonalności rozwiązań zapewniających ułatwienie wywiązania się tych obowiązków, nie planuje jednak wydłużenia terminu wdrożenia tych rozwiązań.  Potwierdzamy, że m.in. w wyniku interwencji ZRP poszerzono wykorzystanie podpisu zaufanego o możliwość wielokrotnego złożenia podpisu. Uruchomiono na platformie obywatel.gov.pl dodatkową usługę pn. „podpisz dokument elektronicznie- wykorzystaj podpis zaufany”, która pozwala złożyć podpisy przez wiele osób.

Więcej informacji  w załączonym piśmie MF: https://bit.ly/2HC4341

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018