W ramach kampanii informacyjnej pt. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy dla rzemiosła” 27 października w Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami izb rzemieślniczych. Celem konferencji, organizowanej na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, było promowanie nowego instrumentu, jakim jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy.
Podczas spotkania omówione zostały możliwości finansowania kształcenia ustawicznego i egzaminów ze środków KFS, a także zagadnienia związane z zatrudnianiem młodocianych oraz nowelizacją ustawy o rzemiośle. Ze środków KFS można finansować nie tylko szkolenia, kursy lub studia podyplomowe, ale również egzaminy zawodowe, m.in. na tytuł mistrza i czeladnika. Z tych środków mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.
Zgodnie z postulatem Związku Rzemiosła Postulatem, dla mikroprzedsiębiorstw przewidziano 100 proc. dofinansowania, natomiast pozostałe firmy mogą liczyć na 80 proc. dofinansowania kosztów szkoleń, kursów lub egzaminów. Podczas seminarium eksperci przybliżą możliwości korzystania z KFS i zapoznają uczestników z wymaganą dokumentacją.