Nowy numer „Małej Firmy” już w sprzedaży!

Ukazał się już nowy numer miesięcznika „Mała Firma. Gazeta rzemieślników, kupców i przedsiębiorców” z aktualnymi informacjami prawno-podatkowymi i ciekawymi artykułami.

 

Znajdą w nim Państwo m.in.:

– Temat miesiąca  – „Kowalski i syn”.  Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że 36 procent mikro i małych firm, to przedsiębiorstwa rodzinne, w dużej mierze wywodzące się z rzemiosła. Dzisiejsze firmy rodzinne to nie tylko ostoja kultywowanych rodzinnych tradycji, ale przede wszystkim bardzo sprawne i elastyczne podmioty wspierające krajową gospodarkę.

 

– Artykuł „Minister Hall otwarta na argumenty rzemiosła” przybliża tematykę kształcenia zawodowego i ustawicznego. Od stycznia trwają konsultacje na temat zaproponowanych przez resort rozwiązań. Rozmowy Jerzego Bartnika z minister Hall okazały się przełomem w postrzeganiu roli rzemiosła w tym obszarze. Pojawiła się szansa na wypracowanie satysfakcjonujących rozwiązań.

 

– W wywiadzie ze Zbigniewem Włodkowskim, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej zatytułowanym „Rzemiosło jest ważnym uczestnikiem edukacji zawodowej” staramy się wykazać, że dobry system edukacji, to nie tylko wykwalifikowani specjaliści i zadowoleni konsumenci, ale także wyższy status gospodarczy państwa i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

 

– Przygotowany przez ekspertów przegląd zagadnień prawnych niezbędnych do prowadzenia firmy oraz odpowiedzi na pytania czytelników związane z codziennymi problemami napotykanymi podczas prowadzenia działalności gospodarczej

 

- A ponadto doniesienia z branż, relacje z ważnych wydarzeń ze środowiska rzemiosła i MŚP.

 

Zachęcamy do zamówienia prenumeraty pod adresem malafirma@zrp.pl lub numerem faksu 022 50 44 220